KONST / Litografier / Färglitografi 14003120
nr 1400 3120
Pege Hansson
(f. 1925), Sverige
Färglitografi, Kustmotiv med grönska. Signerad, numrerad 1/360. Motivet: 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 48x54 cm
Per Gunnar (Pege) Hansson, svensk bildkonstnär född 1925 i Tåsjö.
Utrop:
500 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:27:39
Pege Hansson
Läs mer om Pege Hansson